Prodej aut

Prodej aut je oblast obchodní činnosti s věcmi movitými (automobily, motorkami). Zabývat se zde budeme pouze ojetými vozy, kde je rizko špatného nákupu nebo dokonce podvodu.

  • Prodej auta mezi dvěma fyzickými osobami, bez zprostředkovatele.

Doporučujeme přibrat automechanika, důkladně si prověřit prodávajícího a samotný vůz. Porovnat jeho informace s fakty které při prohlídce vozu a servisní knížky zjistíme. Požádejte jej o všechny doklady za pravidelný servis a opravy. Nemá? Buďte opatrní.

  • Prodej auta do autobazaru, autobazar dále vykoupený vůz nabízí k prodeji.

Doporučujeme neprodávat auto přímo do bazaru, nedostanete patřičnou sumu peněz, je to pro vás nevýhodné. Podejte si raději sami inzerát. Nákup z bazaru je opět rizikový, nevíte co se v autobazaru s vozem dělo. Autobazary často mlží o tom kolik měl vůz najeto, jestli byl poškozen a podobně. Opět vezměte raději odborníka nebo se tomuto nákupu vyhněte úplně.

  • Prodej aut v zahraničí, fyzické osoby nebo autobazary.

Doporučujeme dovoz aut pouze z Německa, kde je vysoká úroveň servisů, silnic a dálnic, lidé dbají na pravidelné servisy a mentalita je mnohem svědomitější nežli u ostatních zemí (Itálie, Francie, Belgie, Holandsko, …).

  • Živé aukce automobilů doma i v zahraničí.

Doporučujeme se těchto akcí/aukcí nezúčastňovat, jste pod tlakem, nevíte kdo proti vám přihazuje, jestli jde o komplice prodávajícího atp. Když už tak musí samotnému přihazování předcházet důkladná prohlídka s odborníkem. Nezaměřujte se jen na stav vozidla, ale také na “papíry”.

  • Internetové aukce automobilů (eBay atp.).

Doporučujeme se těmto aukcím vyhnout, kupujete zajíce v pytli!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dovoz a prodej aut

Pokud hledáte ojetý vůz, zvažte kde jej nejlépe pořídit. Nenechte se zmást nablýskanými češtinami s malým nájezdem a nízkou cenou. Dojeďte si klidně do Německa pro vůz s jasnou historií, v mnohem lepším stavu. Neprohloupíte.

Dovoz aut z Německa

Nejlevnější povinné ručení