Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je nejlepší možnou volbou při výběru ojetého vozu. Největší německý automobilový server mobile.de nabízí nejširší nabídku vozů, kde je minimum vozů se stočenými kilometry a maskovanými bouračkami. Německý prodejce se při dotazu na stav vozidla a jeho poškození vyjadřuje jasně a má zpravidla vše doloženo. V Německu se dá rovněž doptat u autorizovaných prodejců a servisů na detaily o vámi kupovaném voze. Ujistit se, že kilometry na tachometru odpovídají skutečnosti, což nemusí být vždy jasné ze servisní knížky.

Podvody se servisní knížkou jsme zaznamenali také v Německu. Nejednalo se zpravidla o německé prodejce ojetých vozů, ale přistěhovalce z Rumunska, Chorvatska, Turecka a dalších zemí. V Německu nemusíte být paranoidní jako v České republice, doporučujeme vybírat u autorizovaných prodejců, případně německých bazarů, kde ve jméně nefigurují přistěhovalecká jména. Pokud neumíte německy a nevyznáte se na německém trhu, je dobré tyto záležitosti ponechat odborníkům s letitými zkušenostmi.

Pokud si myslíte, že je dobrý nápad dovézt auto z Itálie nebo Francie, protože to vychází levněji než v Německu, jste na omylu. Opotřebení vozů a úroveň servisů, není v těchto zemích zdaleka na tak vysoké úrovni jako právě v Německu. Pokud se budeme bavit o mentalitě jednotlivých národů, raději si koupíme auto od pořádku milovného Němce, nežli od extravagantních Italů nebo Francouzů. Možná se budete divit, ale je třeba zohlednit také délku pobřeží jednotlivých zemí. Auta, která se vyskytují v okolí moře jsou poznamenána agresivním slaným a vlhkým vzduchem, což se nemusí ihned projevit. Za rok za dva však zjistíte, že i čtyřleté auto začíná pěkně kvést. Průvodními znaky mohou být nápadně rezavé díly v motoru, stejný problém může naznačovat také oblasti, kde se v zimě solí.

Je tady alternativa, dovoz aut z Německa kdy se účastníte celé akce, od vyhledání na mobile.de až po samotný nákup s vaší přítomností v Německu. Dovoz aut na zakázku po vlastní ose je transparentním řešením, pevná výše provize a jasná výše maximálních nákladů.

Pokud se chystáte do českého bazaru, uvědomte si, že není příliš pravděpodobné, aby byly vozy u nás levnější a méně ojetá než v Německu. Spíše za tím hledejte opravené bouračky, stočené kilometry a zfalšované servisní knížky, prostě zlaté české ručičky. Všimněte si, kolik za poslední dobu zkrachovalo autobazarů a dovozců aut, jak zlevnily nové vozy (na úkor materiálů a kvality nikoli marží prodejců), myslíte si, že je možné koupit auto v dobrém stavu? Musíte mít opravdi velké štěstí, aby neprošlo podivným “tuningem” s účelem přinést prodejci co nejvyšší zisk.

Hledejte transparentní dovozce, nenechávejte si vůz dovézt, jeďte s dovozcem raději osobně do Německa. Pokud k tomu prodejce nechce svolit, zeptejte se proč? Pokud není schopen rozumně odpovědět (neznáme jinou rozumnou odpověď než “pojeďte klidně s námi”), raději z dovozu vycouvejte! V tomto případě si také můžete nechat dovézt bouračku, která se v Česku na rychlo opraví nebo vůz s vyšším nájezdem kilometrů, který se v Česku “upraví”.

Dbejte tedy hlavně na dobré jméno firmy se kterou budete spolupracovat, jasné reference, ať při nákupu ojetého vozu nenaletíte nějakým kutilům.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dovoz a prodej aut

Pokud hledáte ojetý vůz, zvažte kde jej nejlépe pořídit. Nenechte se zmást nablýskanými češtinami s malým nájezdem a nízkou cenou. Dojeďte si klidně do Německa pro vůz s jasnou historií, v mnohem lepším stavu. Neprohloupíte.

Dovoz aut z Německa

Nejlevnější povinné ručení